• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 100 liter low tech "mizube"

G.Zoli

Kertész tanonc
Sziasztok 1 hete indítottam az akváriumom, bruttó 100 literes, a szűrést egy tetratec ex 1200 plus végzi, a gyári biolabdát eheim substrat pro-ra cseréltem. A világítás egy resun armatúra, benne egy 20 wattos daylight 10000 kelvines T8-as cső, amiből jövő hónapban veszek még egyet, hogy közelítsen a 0,5 watthoz. :) Jelenleg 12 órát világítok naponta. A növényekről fogalmam sincs, egy üzletben vettem őket. :D Szerintem a hátsó az vízi petrezselyem, a fűféle meg talán parvula?? a másik kettőről fogalmam sincs :( Tápozni, jelenleg sera florena és florenette, ha ez elfogy akkor Green Aqua Micro, macro-val fogom. Easy carbo-ból napi 2,5-3 millit adagolok. Egy 25 literes akváriumban áznak a red moor ágak, remélem lassan lesüllyednek már végre. :) A lakók rili garnélák meg amanok lesznek, később majd még amanda lazac is. Nagyon várom a tanácsokat, ti biztos többet tudtok mint én. :)
807598.jpg
 
Üdv. a fórumon és a naplódban.
Jó össze állítás de a összképen kicsit dolgoznod kell még. A red moor ágakat áztathatod ebbe is csak le kell súlyoznod és akkor jobban látnád melyik növényt hova ültesd mert így nekem egy kicsit szétszórtnak tűnik. Milyen a talajod? A 12 óra világítás kicsit sok szerintem 8óra éppen elég. A víz szintet feljebb is viheted a tetejétől kb. egy centire. Most hirtelen ennyi. Algamentest.:)
 
Üdv. és köszönöm a válaszod. :) Valószínűleg azért tűnik szétszórtnak mert szétszórt. :D Csak egyenlőre amíg nem süllyed el a red moor, addig lesznek így, csak beültettem őket, hadd erősödjenek. :) Viszont a vízi petrezselyem marad a helyén. :) A talajom jbl manado. Ha elsüllyednek az ágak, 50%os vízcsere, belerakom őket és elrendezem a növényeket. :) A világítás szerintem még marad 12 óra, mert 100 literre a 20watt elég kevés :( jövő hónapban veszek még 1 armatúrát, akkor leveszem 8 órára. :)
 
Jelenleg így néz ki, a gránitot, ha ténylegesen lent marad a fa, széttöröm, és az fog bekerülni kőnek. :) Hamarosan jönnk bele még növények. :)
IMG_20140817_193937_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
A vízi petrezselyem 5 centit nőtt 4 nap alatt a 2milli/50liter easycarbonak köszönhetően. :D A 2 kép között akkor látni a méterkülönbséget ha a vízszintet is figyelembe vesszük. :)
 
Szerintem vízkő...pedig teljesen újan vettem az üveget... leszedni hogyan tudnám?
 
Szia!
Szerintem:
a 10.000 kelvines cső nem a barátod, az tegeris. 6500 kelvinest vegyél, és egyből kettőt (a jelenlegi és a tervezett helyére)
a 2x20W T8 elég karcsú lesz, lowtech növényekben gondolkoznék
nem írtad, hogy van-e táptalajod, az 5 cm növénynövekedés még a növény tartalékaiból megy, amit belepumpáltak az üzletben. Jelen pillanatban csórik éppen gyökeresedni próbálnak
a világítást ne 12 óráztasd, sok is, kezdésnél meg főleg. Szerintem 6 óra kezdésnek bőven jó, hetente lehet emelni fél-egy órával
a növényeket ne boltba vedd, itt a fórumon is sokat be tudnál szerezni, ha bolt, akkor már inkább GA
az üveget easy wipes törlőkendővel kívül-belül (víz alatt is) tisztán tudod tartani
a szűrőd meg tökéletes, a műanyag bogyó csere jó húzás volt (y)
a "szálas" növény parvula, a másik leveles crypto valamelyik típusa
a tápozással hamar át kéne állni a micra-macrora vagy legalább profitora
a carbo adagolása 3 ml körül sztem jó
az aki mögé próbaképp dobj egy fehér kartonlapot fényképezésnél

hirtelen ennyi... :)
 
Szia! Köszönöm a válaszod! Miért nem jó a 10.000. kelvin? Túl sok ennyi fény mellé?
Milyen lowtech növényekben gondolkozzak? Tudnál mondani párat, ami illene ehhez az összeállításhoz?
A világítást leveszem 8 órára.
A szűrésemmel teljesen meg vagyok elégedve, kristálytiszta a vizem. Viszont szerintem a redmoor fogja fel az flow-t annyira h a jobb hátsó sarokban abszolút nincs vízmozgás... oda rakok egy 5 centis 350l/h-ás vizkeringetőt. A parvula pont eltakarja.
A karton meg tényleg jó ötlet volt. :D
 
Mellesleg az normális, hogy átlátszó nyálkás trutyi van a redmoor-on? Ez valamilyen penész lehet? És, hogy a redmoor inkább "blackmoor" mert inkább fekete, mint vörös?
 
A trutyi természetes dolog majd el tűnik főleg ha lesz párdarab amano garnéla meg alga evő. A kelvin a szín hőmérséklet a 6500K a növényeknek leginkább megfelelő.
 
Hamarosan jön az új kép :D Kicsit meg lettek bolygatva a dolgok. :D A gánit szét lett törve, jó alaposan átmosva, sósavban se bubizott. (Mivel gránit :D ) A fa elsüllyed, pár növény még és mennek bele az első rilik. :D
 
Sziasztok! Helyzetjelentés! :D
A parvula nyomatja a fehér indáit, rajta a kis új növényekkel, hihetetlen mód megindult, napról-napra látni a jelentős változást, a vízi petrezselyem is nyomja a hajtásait, de az új levelek nem szabályos hanem szabálytalan alakúak ez nem tom mitől lehet, meg nem ott gyökerezik, ahol el lett ültetve, hanem onnan ahonnan nőnek az új hajtásai, szóval a közepéről, meg a végéről, már némelyik gyökere 15 centi hosszú, és kezdi elérni a manado-t. Barna alaga eszi a criptoimat, aki rá se hederítenek és hozzák az új leveleiket. :)
IMG_20140823_124604_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Back
Oldal tetejére