• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

100 liter harmadszor

VIP

Kertész szaki
Kb 2 hete beindítottam a következő projektet. Végre az elejétől nagynyomású co2-vel. Itt most annyira nem fektettem nagy hangsúlyt a hardscape-ra, inkább a kedvenc növényeimet szeretném minél nagyobb mennyiségben látni majd.
Fissidens, parvula és montecarlo, amit csak hasznosítani lehetett az előzőből.
Indításkor:
20150813_180508_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ma:
20150827_130453_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Kezd minden megindulni, remélem 1-2 hónap múlva már nem fog a talaj látszódni.
 
Wow, ez nagyon jó kis szőnyeg! :)

Low tech-el lehetne ilyet létrehozni, vagy kulcskérdés a nagy nyomású CO2?
 
A mohának szerintem nem nagyon kell, a monte carlo meg állítólag elketyeg nélküle, a parvulát meg nem tudom. Házi élesztős módszerrel ezeket én eddig sikerrel tudtam tartani 1-2 évig. Több meló, de élesztővel vagy a citromsavas módszerrel megoldható minden.
 
Nagyon szép scape, egyszerű és letisztult, gratula hozzá! :)

Gyors kérdés: Dropboxról hogyan raksz be képet? Én akárhogy próbálom (share link beillesztés, URL másolás...), nem sikerül.
 
Nagyon szép scape, egyszerű és letisztult, gratula hozzá! :)

Gyors kérdés: Dropboxról hogyan raksz be képet? Én akárhogy próbálom (share link beillesztés, URL másolás...), nem sikerül.
Nem dropboxról van, a kép valami képfeltöltő oldalra van feltéve. De a fórum nem enged akármekkora képeket beilleszteni, ezért a teljes felbontásúakat felpakoltam a dropboxomba is :)
 
Szépen kizöldült az aki,de biztos kell bele az a pár nagylevelű növény?Szerintem nélkülük jobb lenne.:)
Úgy már túl minimal lenne az én ízlésemnek. Még így is a határon van nekem :D
Majd egyszer talán kiszedem.
Igazából jól nézne ki, ha 2x ennyi fissidens lenne, majd egyszer azt meglépem és akkor lehet, hogy mennek a piros növények.
 
Az első képeken nagyon tetszettek a kövek és az elrendezésük. Most, hogy megindultak a növények még jobb lett, kár, hogy a Fissidens annyira elszabadult azokon a köveken, amik az elején még látszottak.
 
Az első képeken nagyon tetszettek a kövek és az elrendezésük. Most, hogy megindultak a növények még jobb lett, kár, hogy a Fissidens annyira elszabadult azokon a köveken, amik az elején még látszottak.
Ha csinálok nagyobb fotózást, mindenképpen megnézem a köveken lévő zöldek nélkül. Mert amúgy mobil mindegyik, úgyhogy lehet rendezgetni.
Mondjuk én szeretem hogy így benőtte, pont írtam, hogy kétszer ennyivel mégjobban tetszene.
 
Back
Oldal tetejére