• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

1. Számú túlélőcsomag

M31oti

Új regisztrált
Üdv mindenkinek!
Tudom, nektek előttem csatlakozóknak piha a következő táblázat, mégis szeretném, ha itt is szerepelne. Elsősorban nekem és az utánam jövőknek. Így sosem feledkezünk meg szép hobbynk első számú céljáról. Ami : a növények az állatok és az emberek életben tartása. Nem tartanám ildomosnak egyik első ismerkedési délutánunkon emers módon nevelt ricciákat gyomlálgatni néhai jópajtásunk sírhantján. -Bár tápozásból ötös :D

IP XY

X Szilárd test elleni védelem Y Nedvesség elleni védelem
0 Nincs védelem 0 Nincs védelem
1 Max. 50 mm átmérõjû tárgyak behatolása ellen védett 1 Csepegõ víz ellen védett
2 Max. 12 mm átmérõjû tárgyak behatolása ellen védett (feszültség alatti részek ujjal nem érinthetõk) 2 Csepegõ víz ellen védett, 15°-os döntésnél
3 Max. 2,5 mm átmérõjû tárgyak behatolása ellen védett 3 Esõvíz ellen védett
4 Max. 1 mm átmérõjû tárgyak behatolása ellen védett 4 Bármilyen irányból freccsenõ víz ellen védett
5 Káros porbehatás ellen védett 5 Vízsugár ellen védett
6 Por ellen tömített 6 Viharos tenger ellen védett
7 Vízbemerítés ellen védett
8 Tartós víz alatti mûködésre alkalmas

Gondolom lesznek itt mások is rajtam kívül akik nem tudnak, vagy nem akarnak 160 ezer és a csillagos ég közötti világításokat megfizetni. Nekem mindjárt kettő kellene. Na nekik !!!! a fenti sorok.
Ha valakit érdekel : tegnap érkeztek meg a fémhalogén lámpatestjeim. Szimmetrikus, IP 65 védettség, Rx7s foglalat, 70W. Matma mth 70, szereltek. A test 27x21 cm. Tehát elég nagy. Falra szerelhető vagy függeszthető, forgatható. A fényvisszaverő része méhsejtes - nem a legjobb- az üvege nem UV védett.
Szállítási költség nem volt. Egerből hozták. Néhány hetes kutatás után ezt találtam ár/értékben a legjobb ajánlatnak.
Van 150 wattosban is. Fénycsövet 4200K tudtak volna, azt nem kértem.
Üdvözlet.
 
az első hetek utáni tapasztalataidról szívesen olvasnánk majd. mekkora akvárium fölé vetted a 70 wattos világítást?

arra is kiváncsi leszek, hogy az egyébként is nagy hőtermeléssel járó fémhalogén lámpád a nyári időszakban hogy muzsikál majd.
konkrétan arra gondolok, hogy ha nem megfelelő a hőelvezetése akkor a fémhalogén lámpa élettartama jelentősen rövidül. általában 5-6 ezer üzemórára adják meg őket ideális körülmények között. ami 500 nap 10 órás működéssel egy jó lámpánál. simán el tudom képzelni hogy fele harmada is lehet ezzel szemben egy nem megfelelő hőelvezetésű dolognak.

nálam a T5-os függesztékes lámpám is egy nagy hűtőborda köré épül...

szóval tapasztalat mindenképp érdekelne. a minőségi lámpák árszabása nagyjából azonos mindenhol. a minőségért cserébe magas biztonságot kapsz. nem feltétlenül az ADA lámpákra gondolok, hiszen ezek a csúcskategrória... bár egy Giesemann simán drágább pl mint egy ADA.
De ott a többi német, vagy angol, olasz gyartó is. Aqua-Medic, TEK, Arcadia stb.. Ha megfigyeled az árképzésük nagyjából azonos lépcsőről indul. De az elvárások is azonosak velük mind biztonsági, üzemeltetési, minőségi és garanciális szempontból is.

Az ilyen post akkor érne valamit, ha pár hónapos tesztüzem után elmondanád hogy ár/érték arányban jó volt, ez és ez szól meg mellette vagy ez ellene....
Így teljesebb képet kapnánk.

Az angol PFK magazinban rendszeresen tesztelnek mindenféle világítást és a tesztidőszakok végén jön az értékelés.
Úgyhogy visszavárunk a tapasztalatokkal.
 
úgy gondolom, hogy életvédelmi szempontból a legfontosabb a háztartásban( főleg aki akvarisztikázik is :D ) egy FI relé felszerelése, árban elérhető, viszont gyors működése miatt szinte lehetetlen, hogy áramütés érjen, mindenkinek csak ajánlani tudom
 
Back
Oldal tetejére