• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Újrakezdés - 30liter

bedicsv

Kertész tanonc
Üdvözlök Mindenkit a fórumon!
Egy kis segítséget szeretnék kérni a lassan két hónapja indított növényesemmel kapcsolatban.
Először is az adatok:
  • térfogat:30 liter
  • világítás: 24 watt (6500K)
  • szűrés: EHEIM 2211
  • tápozás: hetente 3-3 ml GA mikro/makro
  • CO2: nincs
  • növények: Myriophyllum Mattogrossense, Eleocharis Accicularis, Hemianthus 'Monte Carlo', Microsorum Pteropus
  • állatok: Amano garnélák
Az akváriumot szept. 1-jén indítottam, mentek a vizcserék, ahogy elő vannak írva. Aztán Oktober elején Megjelent a fonalas alga. Először csak kis területen, aztán elkezdett szaporodni es mára mar mindenhol ott van :( Vizcsereknel amennyit tudok, mindig kiszedek, de ez kevés és nem oldja meg a problémát.
Ezzel az üggyel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni!
Előre is köszönöm, Viktor! :)
ui.: Képet holnap igyekszek feltenni
 
Sziasztok! :)
Kezd meg jobban romlani a helyzet ew nem akarom, hogy nagy algadarabban vegzodjon az újrakezdés :/ 3 napos blackout segitene? (koszi az otletet Viktor:)) Esetleg mas, valaki adna tanácsot? :/
Elore is koszonom!:)
 
Én egy jó erős manuális tisztítást majd utána egy 3-5 napos blackoutot csinálnék.

Szerintem táp eléggé sok, minimum harmadolnám.

De talán ír majd valaki hozzáértőbb is, én csak nagyon gyerekcipőben járok még. Sokszor csak megérzésre és kísérletezésre teszem a dolgokat. :ROFLMAO:
 
Kép beillesztése :

WP_20141009_005_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Rengeteg a 30 literre a 3-3 ml.Vegyél vissza a tápól 1-1 ml mehet naponta és adagolj 1,5 ml carbot is.
Szerezz be black mollyt az eszik fonalalgát.Én még nem sietném el a black-out kúrát előtte 80 % vízcsere manuálisan kiszedni amit lehet,aztán a visszavett tápokkal és a carboval nézném meg mit mutat.
Világítás mennyit megy ? Én kb ugyan ekkora méretre világítok 9 órát.
 
A világítás nyolc es fel orat megy naponta, es szerintem elneztetek, de het nap alatt tapozok 3-3 ml-t :) igy is sok?
 
es szerintem elneztetek, de het nap alatt tapozok 3-3 ml-t igy is sok?
Na ja ezt tényleg benéztem :confused:,na akkor úgy meg kevés szerintem,1-1 ml mehet naponta,és carbot is adagolj az is hatásos az alga ellen.
A világítási idő jó így.
Egy hetet nyomj végig így aztán ha nem változott semmi akkor jöhet a black-out kúra.;)
 
Ez olyan mértékű algásodás, hogy tápozás növelése nem fog változtatni semmit, max csak ront a helyzeten. Én azonnali black-out kúrát javasolnék. Valószínűleg a növényeid meg fogják sínyleni, főleg a parvula. Ilyen kis akváriumnál elég nehéz beállítani az egyensúlyt, valamilyen CO2 beoldás sokat segítene. Kúra után a világítási időt fokozatosan emeld majd, kezdj olyan napi 5 órával és hetente emeld fél órával. A kúra alatt szerintem szedd ki az amanokat.
 
Üdv!
A hétvégén most elég sok dolgom volt, alig voltam otthon. Ahogy hazaértem tegnap, elég durván nézett ki az akvárium, most délelőtt megcsináltam a szokásos hétvégi tisztítást, kiszedtem az algának kb háromnegyedét. :) Az volt a szerencsém, hogy a Monte Carlonak, és az Accicularisnak elég erős lett a gyökere, és az algát le lehetett simán húzni róluk. Másik probléma, hogy a Myriophyllumnak a gyökere elég satnya, alig tartja a növényt. Összegezve jelentősen csökkent az algatömeg, és a blackoutot holnap tudnám elkezdeni, akkor még mindig úgy áll, hogy elindítsam? :) Köszönöm a segítséget előre is! :) (képek még ma)
 
igen ! Ha a képfeltöltésről nyomod,akkor ott a legalsó " direkt link a képhez " sort másolod itt a kép beillesztéshez !! és akkor egyből a kép jelenik meg nem a link !
 
Hali,
Elég hasonló paraméterű az én akváriumom is (24 liter) és kb időben is azonos. Én Augusztustól számítom az restartot. A fonal nálam is megjelent hamar amint 18wattal kezdtem világítani napi 8-9 órát. Sima vízcserével tápozással stb én max szinten tudtam tartani, hogy ne lepjen el mindent de azt is nehezen. Ezért múlthéten csináltam egy 3 napos blackout kúrát. Az alga így sem tűnt el teljesen, de 90% elpusztult (elfeketedett). Javaslom neked is :)
 
Az okot kellene megszüntetni, mert hiába a black out, vissza fog jönni! Nálam is ez volt. Van táptalajod?
 
Van taptalajom, tropica, a talaj jbl manado, nem tudom, van meg valami amit nem mondtam es fontos lenne?
 
Csak azért kérdezem, mert a képen úgy látszik, mintha hozzá érne az üveghez a táptalaj. Az is bemosódhat és okozhat algásodást.
 
Back
Oldal tetejére